پنجشنبه، ۱۰ قوس ۱۴۰۱

سایت بنیاد اندیشه

تاریخ چهارشنبه، ۰۱ ثور ۱۴۰۰
نویسنده
دسته بندی معرفی بنیاد تأسیس بنیاد
امتیاز دهی
امتیاز 4.5از 5 - 6 رای
بازدید 1224

 معرفی وب‌سایت بنیاد اندیشه

 شناسنامه سایت:

 • صاحب امتیاز: بنیاد اندیشه
 • عنوان فارسی وبسایت: بنیاد اندیشه
 • آدرس وبسایت: www.andisha.af
 • آدرس الکترونیکی: Bonyadandesha@gmail.com 
 • مدیر مسئول و مدیر فنی: قربانعلی هادی

بنیاد اندیشه یکی از نهادهای مهم و تأثیرگذار علمی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی در افغانستان است که با محوریت و نظارت قانونپوه استاد سرور دانش با همکاری جمعی از فرهیختگان در سال ۱۳۹۴ در کابل تأسیس شد.

 در این مرکز، پژوهشگران، فعالان فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌های مختلف، مطابق نیازهای جامعۀ امروز افغانستان و جهان به فعالیت و تحقیق می‌پردازند. محصول کار تحقیقاتی آنان در قالب سمینار علمی، همایش ملی و بین المللی، نشریات، کتاب و مانند آنها با چاپ و نیز انتشار دیجیتالی و الکترونیکی، در معرض استفادۀ پژوهشگران و عامه مردم قرار می‌گیرند.

بدان‌جهت، بنیاد اندیشه در راستای تولید و توسعه‌ی علم، آگاهی بخشی علمی فرهنگی به عموم مردم، اطلاع‌رسانی شفاف و ارائه فعالیت‌های علمی و محصولات فرهنگی بنیاد در فضای الکترونیکی، وب‌سایتی را به عنوان فارسی «بنیاد اندیشه» و به آدرس الکترونیکی www.andisha.af فعال نموده است. این وبسایت با تلاشها و مدیریت فنی قربانعلی هادی رسماً از اول ثور ۱۴۰۰ شروع به کار نموده و بیشتر با رویکرد علمی تحقیقاتی در بخش‌ها و عناوین ذیل فعالیت می‌کند.

 1. معرفی بنیاد؛ در این قسمت بنیاد اندیشه و فعالیت‌های آن به‌طور کامل معرفی می‌گردد، که شامل بخش‌های: تأسیس بنیاد، ریاست بنیاد، هیئت مؤسس و افتخارات و فعالیت‌های بنیاد می‌باشد.
 2. کتابخانه؛ در این بخش صدها عنوان کتاب با دسته‌بندی افغانستان‌شناسی شامل تاریخ، سیاست، فرهنگ، جغرافیا و... در قالب کتاب، مقاله، پایان‌نامه، نشریات و بخش عمومی در موضوعات سیاسی، اجتماعی، تاریخی، فقه و حقوق، فلسفه و کلام و... انتشار می‌یابند.
 3. نشریات افغانستان؛ در این بخش صدها عنوان نشریات چون حبل الله، پیام مستضعفین، هفته‌نامه وحدت، میثاق وحدت، پیام مهاجر، طلوع وحدت، خبرنامه، امروز ما، بولتن خبری، هاجر، گلبانگ، صفحه نو، همبستگی، روزنامه پیک و... در این قسمت به نشر سپرده می‌شوند. تلاش می شود نشریات افغانستان که از سوی برخی نهادهای فرهنگی و یا سیاسی چاپ شده‌اند، در موضوعات مختلف دسته‌بندی و در اختیار عموم، خصوصاٌ پژوهشگران محترم قرارگیرند.
 4. انتشارات، تمام عناوین چاپی از سوی انتشارات بنیاد اندیشه در این قسمت معرفی می‌گردند. علاقمندان محترم برای خرید به نمایندگی‌های بنیاد و یا مطالعه‌ای آنلاین در بخش کتابخانه این سایت مراجعه فرمایند.
 5. نشریات بنیاد؛ در این بخش فصلنامه اندیشه‌معاصر، ادبیات معاصر، نگاه معاصر، عدالت و امید، پایدیا و هفته‌نامه سیمای خرد به تفکیک شماره و مقالات جهت دانلود و مطالعه آنلاین، منتشر می‌شوند.
 6. شهید وحدت ملی استاد عبدالعلی مزاری؛ در این قسمت زندگی‌نامه، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها وآثار مزاری‌پژوهی برای مخاطبین در قالب متن، فیلم و... ارائه می‌گردند. در بخش مزاری پژوهی ویژه‌نامه‌ها، شعر، خاطره، مقالات و پایان‌نامه‌ها در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرند.
 7. همایش‌ها؛ در این بخش تمام فعالیت‌های فرهنگی، همایش‌ها، سمینارها و دیگر محافل علمی که از سوی بنیاد اندیشه برگزار شده اند، در معرض مطالعه علاقمندان قرار می‌گیرند.
 8. آثار و خدمات استاد دانش؛ آثار علمی، خدمات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استاد دانش در قالب کتاب، ترجمه، بیانیه و مانند آن‌ها در فرمت متن، فیلم و غیره انتشار می‌یابند.
 9. شخصیت‌های افغانستان؛ این بخش به معرفی شخصیت‌های علمی‌ـ فرهنگی، سیاسی‌ـ اجتماعی، نویسنده و پژوهشگر، اهالی شعر و ادب، اختصاص یافته است.
 10. رویدادها؛ این بخش به انتشار گزارش‌ها و رویدادهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و... می‌پردازد.
 11. گالری؛ در این قسمت فیلم، صوت و عکس از فعالیت‌های بنیاد اندیشه و تصاویر گزینشی در معرفی افغانستان و مانند این‌ها ارائه می‌گردد.
 12. ارتباط با ما؛ مدیران مربوطه از این‌طریق نظرات، پیشنهادات، انتقادات، درخواست‌ها و مطالب ارزنده‌ای مخاطبان و مراجعه‌کنندگان محترم را برای ارتقاء کیفی و کمی سایت و یا برای نشر در سایت، چاپ کتاب، نشریات و... دریافت نموده و با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. 

نظرتان را بنویسید:

comment