شنبه، ۰۹ اسد ۱۴۰۰

سایت بنیاد اندیشه

تاریخ چهارشنبه، ۰۱ ثور ۱۴۰۰
نویسنده
دسته بندی معرفی بنیاد تأسیس بنیاد
امتیاز دهی
امتیاز 4.25از 5 - 4 رای
بازدید 167

 معرفی وب‌سایت بنیاد اندیشه

بنیاد اندیشه یکی از نهادهای مهم و تأثیرگذار علمی، پژوهشی، اجتماعی و فرهنگی در افغانستان است که با محوریت و نظارت قانونپوه استاد سرور دانش با همکاری جمعی از فرهیختگان در سال ۱۳۹۴ در کابل تأسیس شد. در این مرکز، پژوهشگران، فعالان فرهنگی و اجتماعی در حوزه‌های مختلف، مطابق نیازهای جامعۀ امروز افغانستان و جهان به فعالیت و تحقیق می‌پردازند. محصول کار تحقیقاتی آنان در قالب سمینار علمی، همایش ملی و بین المللی، نشریات، کتاب و مانند آنها با چاپ و نیز انتشار دیجیتالی و الکترونیکی، در معرض استفادۀ پژوهشگران و عامه مردم قرار می‌گیرند.

بدان‌جهت، بنیاد اندیشه در راستای تولید و توسعه‌ی علم، آگاهی بخشی علمی فرهنگی به عموم مردم، اطلاع‌رسانی شفاف و ارائه فعالیت‌های علمی و محصولات فرهنگی بنیاد در فضای الکترونیکی، وب‌سایت «بنیاد اندیشه» را به آدرس www.andisha.af فعال نموده است. این وبسایت رسما از اول ثور ۱۴۰۰ شروع به کار نموده و بیشتر با رویکرد علمی تحقیقاتی در بخش‌ها و عناوین ذیل فعالیت می‌کند.

  1. کتابخانه؛ در این بخش صدها عنوان کتاب با دسته‌بندی افغانستان‌شناسی شامل تاریخ، سیاست، فرهنگ، جغرافیا و... در قالب کتاب، مقاله، پایان‌نامه، نشریات و بخش عمومی در موضوعات سیاسی، اجتماعی، تاریخی، فقه و حقوق، فلسفه و کلام و... انتشار می‌یابند.
  2. انتشارات، تمام عناوین چاپی از سوی انتشارات بنیاد اندیشه در این قسمت معرفی می‌گردند. علاقمندان محترم برای خرید به نمایندگی‌های بنیاد و یا مطالعه‌ای آنلاین در بخش کتابخانه این سایت مراجعه فرمایند.
  3. نشریات؛ در این بخش فصلنامه اندیشه‌معاصر، ادبیات معاصر، نگاه معاصر، عدالت و امید، پایدیا و هفته‌نامه سیمای خرد به تفکیک شماره و مقالات جهت دانلود و مطالعه آنلاین، منتشر می‌شوند.
  4. شهید وحدت ملی استاد عبدالعلی مزاری؛ در این قسمت زندگی‌نامه، سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها وآثار مزاری‌پژوهی برای مخاطبین در قالب متن، فیلم و... ارائه می‌گردند. در بخش مزاری پژوهی ویژه‌نامه‌ها، شعر، خاطره، مقالات و پایان‌نامه‌ها در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرند.
  5. همایش‌ها؛ در این بخش تمام فعالیت‌های فرهنگی، همایش‌ها، سمینارها و دیگر محافل علمی که از سوی بنیاد اندیشه برگزار شده اند، در معرض مطالعه علاقمندان قرار می‌گیرند.
  6. آثار و خدمات استاد دانش؛ آثار علمی، خدمات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استاد دانش در قالب کتاب، ترجمه، بیانیه و مانند آن‌ها در فرمت متن، فیلم و غیره انتشار می‌یابند.
  7. شخصیت‌های افغانستان؛ این بخش به معرفی شخصیت‌های علمی‌ـ فرهنگی، سیاسی‌ـ اجتماعی، راوی و مجتهد، نویسنده و پژوهشگر، اهالی شعر و ادب، اختصاص یافته است.
  8. رویدادها؛ این بخش به انتشار گزارش‌ها و رویدادهای علمی، فرهنگی، اجتماعی و... می‌پردازد.
  9. گالری؛ در این قسمت فیلم، صوت و عکس از فعالیت‌های بنیاد اندیشه و تصاویر گزینشی در معرفی افغانستان و مانند این‌ها ارائه می‌گردد.

 

نظرتان را بنویسید:

comment