پنجشنبه، ۱۰ قوس ۱۴۰۱

کتابخانه

مسئولان بنیاد اندیشه، تلاش می‌کنند که این کتابخانه با ده‌ها هزار اثر چون کتاب، پایان‌نامه، مقاله، اسناد تاریخی و غیره یکی از مراجع و منابع علمی معتبر، در سطح کتابخانه‌های الکترونیک ملی و بین‌المللی باشد. این آثار با رویکرد افغانستان‌شناسی، موضوعات تاریخی، سیاسی، فقهی‌ـ حقوقی، قرآن و حدیث و... به هدف کمک به تولید و توسعه علم، بالندگی فرهنگ و معنویت انسانی انتشار می‌یابند. بنابراین از مطالعه و نیز دریافت آثار علمی شما فرهیختگان و همه مراجعه کنندگان محترم برای نشر در وب‌سایت، استقبال می‌گردد.

جستجو در کتابخانه:

تازه‌های نشر

چاپ‌های پیشین

نشریات افغانستان

صدها عنوان نشریات چون حبل الله، پیام مستضعفین، هفته‌نامه وحدت، میثاق وحدت، پیام مهاجر، طلوع وحدت، خبرنامه، امروز ما، بولتن خبری، هاجر، گلبانگ، صفحه نو، همبستگی، روزنامه پیک و... در این قسمت به نشر سپرده می‌شوند. تلاش می شود نشریات افغانستان که از سوی برخی نهادهای فرهنگی و یا سیاسی چاپ شده‌اند، در موضوعات مختلف دسته‌بندی و در اختیار عموم، خصوصاٌ پژوهشگران محترم قرارگیرند.
۲۲ ثور ۱۴۰۱

زندگی نامه علمی، فرهنگی و سیاسی آیة الله شیخ عیسی محقق خراسانی

آیت‌الله شیخ محمدعیسی قاسمی محقق خراسانی عالم فاضل، استاد برجسته، خطیب توانا، مبلغ ارجمند در میان ایل خاوری خراسان ایران متولد شد، با عزیمت به حوزه علمیه نجف اشرف و فراگیری علوم دینی از اساتید نامدار و برجسته حوزه نجف، تبدیل به استاد توانا گردید. در عرصه تألیف با خلق آثار علمی در دانش‌های مختلف علوم دینی به عنوان یکی از مؤلفان شناخته مطرح گردید. این کار در زمان خود از اهمیت به سزا داشت. در فن خطابه و سخنوری سرآمد همگان شد. توانمندی او در عرصه تبلیغ وخطابه موجب گردید که در نجف شهرت بسزا یابد. در بسیاری از مراسم‌های بزرگ از محقق خراسانی به عنوان خطیب دعوت به عمل آمد. او در دفاتر بسیاری از مراجع تقلید آن زمان به ایران سخن و خطابه پرداخت و مورد اهتمام بزرگان بود. در کوتاه‌ترین زمان در حوزه علمیه نجف به عنوان یکی از فضلای نامدار و خطبای مشهور خاوری و افغانستانی شناخته شد.